Klasiskā deja

Klasiskā deja ir neatkarīgs mākslas veids, kurš kalpo par pamatu arī citiem deju stiliem. Klasiskās dejas nodarbība ietver sevī uzdevumus, kuri attīsta dejotāja ķermeni, trenē izturību un pašdisciplīnu. Klasiskā deja lauž cilvēka doto no dabas anatomisko ķermeņa uzbūvi un galvenokārt attīsta kāju un gurnu elastīgumu, muguras lokanību, kāju un roku kustību koordināciju.

Stāja, roku un kāju pozīcijas, pēdu un locītavu lokanība, muguras fleksibilitāte, stiprība, vieglums un grācija – tas viss ir klasiskās dejas pamatā.

Klasiskās dejas nodarbība sastāv no šādām daļām: uzdevumi pie stangas, uzdevumi zāles vidū, allegro – lēcieni, uzdevumi uz puantēm (sieviešu nodarbībā).

Klasiskā deja tiek pielietota arī maziem bērniem, jau sākot no 3 gadu vecuma. Taču tā tiek saukta par bērnu horeogrāfiju. Horeogrāfijas stunda sākas ar uzdevumiem uz grīdas, un tās galvenais mērķis ir sagatavot bērna augumu vēlākam darbam pie stangas. Ir svarīgi iemācīt bērnam pēc iespējas labāk just savu ķermeni, stiprināt visas muskuļu grupas, attīstīt lokanību un muskuļu elastību, arī ietverot nodarbībā ritmikas elementus, attīstīt muzikalitāti un ritma izjūtu.

Klasiskā deja no dejotāja prasa pašdisciplīnu un fantastisku izturību, kā arī lielas koncentrēšanās spējas.

Pasniedzēji:
Agris Daņiļevičs (puišiem)
Vladimirs Ponomarjovs