Vēsture

Par deju skolas dzimšanas pirmsākumu uzskatāma deju grupas „Dzirnas” izveide 1985. gadā, kad sāku vadīt Krimuldas vidusskolas deju kolektīvu. Pirmos 10 gadus tā bija atzinību guvusi tautas dejas vienība, kas bija saņēmusi godalgotas vietas gan dziesmu un deju svētku skatēs, gan jaunrades deju konkursos. Ar lieluzvedumu „Mauglis” 1995. gadā Dzirnas sāka ielauzties sev neparastos deju stilos un tehnikās. Pakāpeniski mainījās un dažādojās arī repertuārs.

Bija daudz dejot gribētāju, kas devās no Rīgas un citiem rajoniem uz Raganu, Krimuldas novadā, lai varētu dejot Dzirnās. Augot dejot gribētāju skaitam, dzima ideja par studijas izveidošanu. Ideja tika realizēta, 2002. gadā Rīgā atverot Dzirnu studiju, kur dejotāji varēja piedalīties nodarbībās Zirgu ielas un Vāgnera ielas zālēs. Gadiem ejot un dzirniešu skaitam pieaugot, tapa vēl viena ģeniāla ideja – izveidot Dzirnu studiju ar vairākām savām zālēm, telpām dziedāšanai, mūzikas ierakstīšanai un koncertu veidošanai. Tā nu 2002. gadā ar Dzirnu labvēļu, dejotāju, vecāku, draugu un radu palīdzību pārveidojām vecās VEF telpas Brīvības ielā 224 par skaistu dzirniešu mītni jeb deju studiju.

Tagad nu jau akreditētajā A. Daņiļeviča deju skolā apgūst dažādas dejas tehnikas, lai veidotu universālu dejotāju, kurš jūtas pārliecinoši dejojot, Hip-hop kultūras dejas, Džeza dejas, mūsdienu un modernās dejas, kā arī dejas ar breika elementiem, dejas ar klasiskajiem elementiem un spēj brīvi improvizēt. Dejotājs, izmantojot visas zināšanas kustību jomā, spēj brīvi un emocionāli paust priekšnesuma idejas, piešķirot priekšnesumam unikalitāti.

Es lepojos ar to, ka visi dzirnieši, kuri vēlējās turpināt savu izglītību dejas jomā, to ir īstenojuši, un ka Latvijas teātros atbildīgas lomas spēlē mani bijušie audzēkņi. Esmu priecīgs, ka neesmu vienīgais horeogrāfs mūsu skolā. Praktiski visi pedagogi ir arī labi deju sacerētāji.

Nesaku, ka te viss ir ideāli. Ceļš uz mērķi nav rozēm kaisīts, bet vērtējot padarīto, varu apgalvot, ka mūsu attīstības līkne vienmēr ir vedusi uz augšu.

Gala mērķi neatklāšu. Māņticība. Uz to vēl tāls ceļš ejams. Visi, kuriem ļoti, ļoti gribas sevi piepildīt dejā, ziniet, MUMS IR PA CEĻAM!!!

Dzirnu „zelta fondā” ir uzvedumi Mauglis, Mazā Nāriņa, Queen, Viņi dejoja vienu vasaru, No gaismas līdz gaismai, Spēlēju dancoju, 100 m skrējiens, No zobena saule lēca un daudzi citi atzīti uzvedumi.

Deju skolotājs Agris