Hip hop

Hip-hop ir lielisks veids kā pārvērst savu enerģiju dejā. Dejotājs iemācās sajust mūzikas ritmu, izmantojot visu savu ķermeni. Galvenā atšķirība hip-hop dejām no citu stilu dejām ir mācēšana vienlaicīgi atbrīvot savu ķermeni un nofiksēt to kādā konkrētā kustībā. Tas rada iespaidu, ka dejotājam nesagādā grūtības izpildīt kādas kombinācijas, jo viss notiek viegli, taču precīzi un enerģiski.

Hip-hop ir viens no daudzveidīgākajiem deju stiliem. Pastāv: popping, locking, house, old school, new style, krump, u.c. deju veidi, kas viss tiek pieskaitāms vienam stilam – hip-hopam. Turklāt mūsdienās ir ļoti aktuāls hip-hop Freestyle jeb improvizācija hip-hop stilā, kas būtībā neierobežo nevienu dejotāju, bet gan dod tam iespēju kustēties brīvi pēc savas izvēles mūsdienīgas mūzikas ritmā. Šis deju stils kā tāds pilnveido dejotāju, jo piedāvā tam milzīgu deju kustību klāstu, ko nepārtraukti var papildināt.

Hip-hop deju nodarbības ir tikpat dažādas kā pats hip-hops. Katra nodarbība ir kā piedzīvojums, jo nevar zināt kāda hip-hop paveida soļus mācīsieties, vai būs nepieciešama sadarbība ar citiem dejotājiem, vai varbūt tiks sniegti padomi no skolotājas puses par to, kā var pilnveidot savu frīstailu.

Viennozīmīgi bez hip-hop dejām mūsdienas nav iedomājamas, jo lielākā daļa muzikālo klipu tiek veidota tieši ar hip-hop deju horeogrāfijas iestudētām kombinācijām.

Pedagogs: 
Heorhi Trushko
Anete Klapkalne
Renāte Dzelme