Tradicionālās dziedāšanas konkurss “Te man tika, te dziedāju!”

Mūzikas pedagoģe, topošā etnomuzikoloģe un brīvās gribas ansambļa “Stiprās sievas” vadītāja Igeta Ozoliņa sadarbībā ar Austras biedrību aicina ikvienu interesentu piedalīties pirmajā attālinātajā tradicionālās dziedāšanas konkursā “Te man tika, te dziedāju!”

Konkursa mērķis ir celt godā tradicionālās dziedāšanas prasmes un teicējus – dzīvās tradīcijas nesējus, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par tradicionālo dziedāšanu, stimulēt tās pārmantojamību un stiprināt lokālo un nacionālo identitāti.

Dalībnieka uzdevums – izvēlēties vienu latviešu tautasdziesmu, noskaidrot tās avotu, iemācīties to nodziedāt, dziedājumu nofilmēt un video materiālu, aizpildot pieteikuma anketu, nosūtīt rīkotājiem līdz šā gada 29. jūnijam.

Konkursā var piedalīties ikviens interesents vecuma kategorijās 7- 12 gadi, 13 – 18 gadi, 19 -… gadi. Attiecīgi vecuma grupām notiks arī izvērtēšana. Dalības maksa konkursā ir 15 EUR, taču, ja tiek filmēts teicējs – dalības maksa netiek piemērota, tādējādi atbalstot un veicinot tradicionālās dziedāšanas pārmantojamību un ceļot godā dzīvās tradīcijas nesējus.