Jānis Putniņš

Jānis Putniņš ir dejotājs , horeogrāfs un performances mākslinieks. Laikmetīgās dejas tehnikas, kontaktimprovizācijas, improvizācijas un partneringa pasniedzējs dažādu sagatavotību dejotājiem. Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācijas Latvijā un mākslinieku apvienības “Ārā” biedrs.

Mākslinieciskās idejas un kustību valodu veidojusi un ietekmējusi pieredze dažādos kustību stilos, novirzienos un praksēs, tai skaitā viens no intereses punktiem ķīniešu klasiskā deja un senās austrumu meditāciju prakses, austrumu cīņas, kā arī pieredze dažādos skatuves kustības virzienos un laikmetīgās dejas tehnikās, īpaši iedvesmojošs šķitis novirziens – Dynamic Release technique. Jānis jau ilgu laiku nodarbojas ar kustības izpēti jeb movement research, meklējot  gan iekšējas, gan ārējas kustības uzbūvi, fizikalitāti, kustības kinētikas veidus un pielietojumus , ķermeņa organizēšanas iespējas un idejas. Kā dejotājs piedalījies plaša kustības spektra izrādēs – improvizācijas izrādes, kontaktimprovizācijas , fiziskā teātra, dramatiskā teātra, performances mākslas izrādes, protams, laikmetīgās dejas izrādes, Latvijā un ārpus tās (Ķīna , Zviedrija , Somija , ASV , Maķedonija , Slovēnija utt.). Tāpat apmeklēti laikmetīgās dejas festivāli gan izglītojošos nolūkos, gan kā dalībniekam (Slovēnija,Ķīna, LT, EST utt.). Pilnasinīgi piedalījies Latvijas kultūras vides bagātināšanā, iesaistoties dažādu kultūras pasākumu veidošanā un mākslinieciskajā apdarē (Baltās naktis, Patriarhu rudens utml.)  2020.gada XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos koncerta repertuārā iekļautas vairākas Jāņa dejas.

DARBA PIEREDZE:

Horeogrāfijā radītas pilnmetrāžas izrādes, apdares, horeogrāfijas dažādiem pasākumiem. Kā trenerim izedevies ar augstiem sasniegumiem sagatavot jauniešus solistus laikmetīgās dejas horeogrāfijas izpildē un improvizācijā. Pasniedzēja darbs – Mūsdienu deju studija Benefice, mūsdienu deju studija Extra, neskaitāmas atvērtās nodarbības un nodarbību cikli – partneringā, improvizācijā, laikmetīgās dejas tehnikā, viespasniedzējs Latvijas Kultūras akadēmijā. Kā dejotājs izrādēs paviesojies teju visos Latvijas valstiskajos un nevalstiskajos teātros. Pasniedzējs deju skolā “Dzirnas” kopš 2017.gada.

IZGLĪTĪBA:

Ieguvis izglītību Latvijas Kultūras akadēmijā – Bakalaura grādu laikmetīgās dejas horeogrāfijā (2015.g.), un maģistra grādu laikmetīgās dejas mākslā un dramaturģijā (2017.g.).